Kroužky

Harmonogram kroužků

platný od 1.4.2016

Den Čas

Program Cena člen/nečlen
Pondělí 9.30-10.30h Miminka 60 Kč/70 Kč
  10.30-11.30h Hraní všemi smysly - herna s prvky Montessori pedagogiky 60 Kč/70 Kč
  17.30-18.30h ZUMBA s hlídáním dětí 80 Kč (+30 Kč za dítě)
       

Úterý

09.00-12.00h

SLUNÍČKA“ – program pro děti od 3let

230 Kč/250 Kč (3 hod.)

  16.00-16.45h Flétna pro nejmenší 60 Kč/70 Kč 
  16.45-17.30h HRÁTKY S ANGLIČTINOU 60 Kč/70 Kč 

Středa

09.00-12.00h

SLUNÍČKA“ – program pro děti od 3let


230 Kč/250 Kč (3 hod.)

18.30-19.30h ITALŠTINA - začátečníci 165 Kč
  19.30-20.30h ITALŠTINA - pokročilí 165 Kč
       
Čtvrtek 09.15-10.15h

10.30-11.30h

15.15-16.00h

20.00-21.00h
BATOLÁTKA“ – říkanky,písničky,opičí dráha,herna

VÝTVARKA a volná herna pro nejmenší

Jóga pro děti

ANGLIČTINA pro dospělé
60 Kč/70 Kč

60 Kč/70 Kč

60 Kč - nutno předplatit 10 lekcí

100 Kč

Pátek

09.00-12.00h

SLUNÍČKA“ – program pro děti od 3let

230 Kč/250 Kč (3 hod)Vítejte v Rožálku!

U většiny našich kroužků platí, že se nemusíte přihlašovat předem a přijdete jen tehdy, kdy se vám to hodí. Vyjímkou jsou Sluníčka, Hrátky s angličtinou, Italština a Angličtina pro rodiče s programem pro děti, na která je třeba z kapacitních důvodů se předem objednat (viz níže).

Mateřské centrum Rožálek je neziskovou organizací, snažíme se tedy, abychom byli dostupní každému zájemci. Obvykle u nás návštěvníci zanechají příspěvek ve výši 60Kč/hod, tato cena je pro členy MC Rožálek. Členství stojí 150,-Kč/ kalendářní rok. Pro členy je také možnost zakoupení permanentky v hodnotě 500,-Kč/10 vstupů (neplatí na Sluníčka a Hrátky s angličtinou). Pro nečleny činí příspěvek 70,-Kč/hod. První návštěva mateřského centra je ZDARMA!


Popis jednotlivých programů

SLUNÍČKA - „adaptační program pro děti bez rodičů“ 

 • program pro děti od cca 3let bez doprovodu rodičů (zvykací program je možný)
 • děti je nutno objednat předem na telefonním čísle 773 245 147  nebo emailem: centrumrozalek@seznam.cz.
 • cena za 3h program: jedno dítě: 230,- pro členy MC (nebo 250,- pro nečleny).
 • s sebou: bačkůrky, náhradní tepláky, svačinku, oblíbené pití.

Tento program je určen pro děti předškolního věku, zejména ty, které se nedostaly do mateřské školky a jsou již zralé k postupnému osamostatňování se od rodičů. Blok obsahuje tvořivé činnosti, kreslení, říkanky, písničky, volnou hernu a pohybové aktivity v tělocvičně. V případě pěkného počasí je možnost strávit část programu venku. Smyslem tohoto programu je postupné osamostatňování dětí a jejich včleňování do kolektivu vrstevníků. Další informace Vám rády poskytneme na níže uvedeném telefonním čísle či emailem.

HRÁTKY S ANGLIČTINOU

 • hravý kurz angličtiny pro nejmenší pod vedením zkušené paní učitelky a maminky, vhodný zejména pro děti od 3let.
 • děti se učí základní pozdravy, pokyny (sit down, stand up, clap your hands etc…), zvířata, části oblečení, hračky, části těla, jídlo…. Hrajeme na schovávanou, vybarvujeme obrázky a postupně se učíme barvy, učíme se počítat, zpíváme písničky z CD Cookie and Friends etc… Jedno téma se neustále opakuje, vše záleží na věku dětí a jejich schopnostech.
 • nutno objednat dítě předem - cena: 60Kč/hod pro členy MC Rožálek, 70Kč/hod pro ostatní.
 • jarní kurz probíhá od dubna do června, z kapacitních důvodů doporučujeme předplatit 8 lekcí za cenu 560Kč pro nečleny Rožálku (480Kč pro členy) – možnost 2 náhrad. 

VÝTVARKA A HERNA PRO NEJMENŠÍ

 • hravé tvoření pro nejmenší
 • program není věkově vymezen, vítány jsou i děti, které zatím nevydrží delší dobu tvořit, a tak většinu času stráví raději v naší herničce.
 • výtvarka bývá tematicky zaměřená, v září s využitím prázdninových motivů a materiálů "vzpomínáme na léto".
 • v případě velkého počtu dětí můžeme využít vedlejší tělocvičnu a postavit dětem opičí dráhu. Nemusíte se tedy bát, že se nevejdete, každý dostane prostor jak pro výtvarné tak i pohybově-volné aktivity.

BATOLATA

Koho už nebude bavit objevování herničky, může si v tělocvičně trochu zaběhat a protáhnout se, zkusíme pár pohybových písniček, oživíme říkanky, zahrajeme si na hudební nástroje a nakonec nás čeká oblíbená opičí dráha.

JÓGA PRO DĚTI

Kroužek je koncipován tak, aby se děti seznámily s jógou hravou formou. Nečekejte žádné dlouhé výdrže, ani klasické ásany, vše je formou hry. Děti se v hodině naučí jak správnému dýchání tak i soustředění, spolupráce, ale i jak si protáhnout tělíčka, dle Jógy v denním životě. Kroužek je určen pro děti přibližně od 5 do 7 let, ale není podmínkou.

HERNA - HRANÍ VŠEMY SMYSLY

 1. úterý v měsíci POHYBOVÉ HRY (gymbalony, opičí dráha, říkanky….)
 2. úterý v měsíci INTERAKTIVNÍ ČTENÍ (pohádky a příběhy klasické i neklasické, tradiční i moderní, próza i poezie. Čtení budeme prokládat úkoly, scénkami, ke slovu přijdou i loutky, trochu se protáhneme na motivy příběhů a občas i něco vytvoříme.)
 3. úterý v měsíci hra s MONTESSORI pomůckami
 4. úterý v měsíci KERAMIKA

GYMBALONY - cvičení pro děti od 2 let s rodiči

Program je rozdělen do 3 fází:

1. ROZKOUKÁVACÍ - děti se rozběhají a protáhnou 

2. GYMBALONY - cvičení na gymbalonech (říkanky, písničky, běhání, relaxace)

3. OPIČÍ DRÁHA - volný pohyb po opičí dráze (tělocvičně)


ANGLIČTINA PRO RODIČE s programem pro děti

Maminky ani tatínkové na mateřské či rodičovské dovolené nemusí zahálet a můžou si u nás si osvěžit své znalosti anglického jazyka.

Kurz má název ENGLISH IN EVERYDAY USE,  je zaměřen komunikačně a prakticky - na využití angličtiny v každodenních situacích s důrazem na pracovní prostředí, tak aby maminkám pomohl k sebevědomému návratu do zaměstnání. V současné době je úroveň frekventantek intermediate až upper-intermediate.

Během kurzu je možné využít programu pro děti v přilehlé herně - v duchu hesla "Vy se učíte, Vaše dítě si hraje." 

  


Více informací o našich programech vám rádi poskytneme emailem centrumrozalek@seznam.cz či na našem telefonním čísle 773 245 147.

Kalendář událostí

Sami si můžete vybrat týdenní pohled či průběžnou agendu. Dále si můžete vybrat jiný než aktuální datum. A pokud máte Google ůčet, můžete si tento kalendář přidat do Google Calendar a být pravidelně informován o aktuálním dění. Kalendář se jmenuje Mateřské centrum Rožálek.