Aktuality‎ > ‎

Workshop o vývojových potřebách dětí

přidáno: 11. 11. 2008 13:38, autor: Mateřské centrum Rožálek
Kdy:  13. a 20. 11. (čtvrtky) ve 20 - 22 hodin nebo 22.11. (sobota) v 9 - 16 hodin (s hodinovou polední přestávkou)
 
Co: Ve čtyřech respektive šesti hodinách (rozdělených do dvou večerů nebo vcelku) se blíže seznámit a porozumět vývojovým potřebám dětí. Seminář zahrnuje seznámení s teorií, prožitková seberozvojová cvičení a prostor pro diskusi. Na základní lidské potřeby se budeme dívat z pohledu Pesso–Boyden terapie a vývojové psychologie.

Kde: MC Rožálek (prostory pod školní jídelnou v Havlíčkově ulici)

S kým: MUDr. Zuzana Lebedová (psychoterapeutka, psychiatrička)

Pro koho: Seminář je určený pro rodiče, kteří se chtějí podívat na péči o své děti z dalšího úhlu pohledu, pro těhotné i ty, kteří o dětech teprve uvažují. Vhodný je i pro zájemce z řad pomáhajících profesí, kteří s dětmi pracují.

Počet účastníků: Ideální je malá skupina o 6 – 10 lidech. Své děti prosím nevoďte, pravděpodobně by neumožňovali soustředěnou práci. Výjimkou jsou miminka, 1-2 ve skupině většinou být mohou.

Cena: 360 Kč (za dva čtvrteční večery} a 500 Kč (6 hodin v kuse v sobotu), platba na místě v hotovosti či fakturou

S sebou: Obuv na přezutí, karimatka, pohodlný oděv. Drobné občerstvení (káva, čaj, sušenky) bude na místě. V případě šestihodinové varianty bude hodinová polední přestávka.

Potvrzení zájmu: Máte-li o seminář vážný zájem nebo potřebujete-li nějaké další informace, využijte prosím telefon 606444106 v odpoledních hodinách. Podle zájmu se pak uskuteční jedna nebo obě varianty. Termín přihlášek do 31.10.2008 respektive 14.11. 2008 (pro sobotní variantu).

Poznámka: Pesso–Boyden terapie je původní psychoterapeutická metoda založená a dále rozvíjená Albertem Pesso a jeho ženou Dianou Boyden. Práce se základními potřebami patří k základům této metody a nabízí srozumitelný a dobře využitelný pohled na vývoj dětí. Albert Pesso říká, že každé dítě přichází na svět s vrozeným očekáváním, potenciálem, prožívat spokojený a šťastný život v nedokonalém světě. K tomu potřebuje, mimo jiné, během svého vývoje naplnit bytostnou potřebu místa, výživy, podpory, ochrany a limitů. (Více o metodě např. na www.pbsp.com, www.pbsp.cz.)

Během semináře nepůjde o terapii, ale o osobní rozvoj a získání nových pohledů a informací, ze kterého můžete mít užitek vy a vaše děti.
Na setkání s vámi se těší Zuzana Lebedová a za MC Rožálek Lucie Machačová
Comments