Aktuality‎ > ‎

Reportáž z Maškarní

přidáno: 8. 3. 2010 13:32, autor: Pavla Kramolišová
Poslední páteční odpoledne v měsíci únoru se v prostorách roztockého Mateřského centra a přilehlé školní tělocvičně odehrálo drama vskutku pohádkové. Krátce před čtvrtou hodinou sem zavítaly bytosti nejrůznějších podob a velikostí a to nejen z říše pohádek a dobrodružných seriálů: víly, piráti, rybáři, princezny, čarodějové a baby jagy, ale dokonce se tu volně pohybovala také fauna a flora: berušky, králíci, kočky, tradičně nechyběla ani léčivka třapatka nachová.
K čemu zde mělo dojít? Pozvánku na akci obdržel každý ten, který mohl osobně pomoci princovi Marcelovi s vysvobozením sličné princezny Gábinky, ježto v překrásném hand-made kartónovém hradě zavřena dlela vedle již poněkud senilního nicméně stále ještě dosti proradného černokněžníka. Princ ovšem neponechal nic náhodě a cestou na hrad se seznámil s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým.
Úkol byl prostý – uhlídat po tři noci princeznu. Ta se naštěstí vždy nad ránem vrátila do své temné komnaty: Prvně jako velice zdařilý žalud ze stromu, po němž lezly gumové žížaly, které bylo třeba zlikvidovat, podruhé jako rozdrolený drahokam z vnitřku skály, kterou bylo třeba zcela rozdrtit, a konečně jako přenádherný prsten ze dna mořského, před výlovem bylo ovšem zapotřebí snížit hladinu o několik kelímků.
Dvouhodinová záchranná akce byla prošpikovaná výbornou muzikou, nechybělo ani občerstvení a všichni aktéři mohli odejít domů s pocitem, že udělali dobrý skutek.

Podle vyprávění Dlouhého zaznamenala Blanka Pekárková
Comments